5 JOGOS PRINCIPAI

     Joga yra disciplinuotas gyvenimas, pagrįstas principu "gyventi kukliai, mąstyti giliai". Senovės jogai kūną laikė transporto priemone ir tai labai aktuali metafora šiandien. Kad automobilis važiuotų, reikia tepalų, akumuliatoriaus, aušinimo sistemos, tinkamų degalų ir protingo vairuotojo. Taip pat ir su kūnu. Norint, kad jis gerai funkcionuotų, reikia patenkinti būtiniausius jo poreikius.

 

KŪNO LAVINIMAS - ASANOS

Jogoje fiziniai pratimai, dar vadinami asanomis, nėra intensyvūs. Jų atlikimo metu patiriamas švelnus tempimas, kuris patepa sąnarius, raumenis, raiščius, sausgysles ir kitas kūno dalis. Asanos tonizuoja nervų sistemą, pagerina kraujo apytaką, pašalina įtampą ir padidina lankstumą. Atliekamos lėtai ir atsipalaidavus, jos vysto ne tik fizinį kūną, ber ir praplečia protines bei sustiprina dvasines galimybes. Asanos sudaro trečią radža jogos pakopą.

 

JOGŲ KVĖPAMIMAS - PRANAJAMA

Gilus kvėpavimas padeda išvalyti ir pamaitinti fizinį kūną. Pilnai įkvėpdami jūs gausiai aprūpinate kūną deguonimi, elementu, kuris yra būtinas kiekvienai kūno ląstelei. Iškvėpimo metu pašalinamos nereikalingos medžiagos. Kvėpavimas taip pat padeda prijungti kūną prie jo akumuliatoriaus - Saulės rezginio, kur yra saugomas milžiniškas energijos potencialas. Tam tikrais jogų kvėpavimo pratimais (pranajama) ši gyvybinė energija panaudojama fiziniam bei dvasiniam atjaunėjimui.

 

TINKAMAS ATSIPALAIDAVIMAS

Kai kūnas ir protas nuolatos persidirba ir patiria įtampą, jų natūralus efektyvumas sumažėja. Poilsis ir atsipalaidavimas yra Gamtos suteiktos galimybės kūnui pasikrauti. Taip pat automobilio radiatorius, jie aušina sistemą. Jogos metodai moko visiškai atpalaiduoti protą ir raumenis.

 

VEGETARINĖ MITYBA

Mitybos be mėsos dėka kūnas gali maksimaliai pasisavinti visa, kas yra geriausia maiste, ore, vandenyje ir saulės energijoje. Jogos mitybos pagrindas - lengvai virškinamas ir sveikatą stiprinantis maistas. Paprastas, natūralus ir gerai subalansuotas maistas subtiliai veikia protą ir astralinį kūną. Valgantys jogų maistą pasižymi puikia sveikata, aukštu intelektu ir ramiu protu.

 

POZITYVUS MĄSTYMAS IR MEDITACIJA

Taip kaip automobiliui reikia protingo vairuotojo, taip kūnui reikia subalansuoto proto, kuris jį valdytų. Šiuo atveju pagelbės nuolatinės meditacijos. Jūsų protas bus aiškesnis ir labiau dėmesingas, pagerės gebėjimas susitelkti. Pozityvus mąstymas išgrynins jūsų intelektą, ir patirsite išmintį bei vidinę ramybę.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Please reload

© 2015 by Tomas Bardinas created with Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now